Food Academy

DİYET KÜLTÜRÜ NEDİR

Diyet Kültürü Nedir?
“Öncelikle diyet kültürü nedir?” Diyet kültürü temel olarak ince bedenlerin daha arzu edilir, değerli veya sağlıklı olduğunu düşünen bir anlayış olarak tanımlanmaktadır. Ancak burada asıl bahsetmek istediğim bu kültürün bize yansımasıdır. Şimdi size dünyanın en orijinal açıklamasıymış gibi her gün sosyal medyada gördüğümüz görüntülerle başlamayacağım ama evet, bu aslında sürecin bir parçası. Diyet kültürü, sadece Instagram değil, her türlü medyanın da yardımıyla yıllardır önümüze konan bir pazar.
diyet kültürü; o “çok sağlıklı” meyve suları, lahana diyetleri, ketojenik diyetler, dukan diyetleri, telefonunuza indirdiğiniz kalori takip uygulamaları, zayıflama hapları, içtiğiniz çaylar… Diyet kültürü; Kinoa belası ve diyet kültürü aynaya 3 saniye baktığınızda kendinizden memnun kalmamanıza neden olan her şeydir.
Diyetler Neden Çalışmaz?

Dramatik bir şekilde eğitimsiz ama beslenmesi en yaramaz ve en sağlıksız olan her şeyi düşünmemesi gerekiyor. Sağlıklı beslenme ve egzersiz yapma ile donanmış olarak yetiştirilebilir ancak kendimiz için olması gereken en önemli şey her gün olan şeylerdir. Önce laneti bize Allah verecek, sonra biz yetiştirdiğimiz insanlardan onları kaldırdık, lanetlenmeleri gerekiyordu... Aslında günde kaç saat aç kalmamız gerektiğini bilmiyorum... Önce bol meyve ve sebze tüketmeliyiz, sonra bol meyve ve sebze yemeliyiz deniyor, sonra saf şekere aldırmayın, ha protein yüklemeliyiz. Özetle bugün aynı gün suyuz; Sağlam bir plandan sonra iki vuruşlu yavaş, ardından iki kilo hızlı bir şekilde kiloya geri döner. Tek bir içerik parçası bağlamında ne olduğuyla ilgili şeylerle başlıyoruz.
Şöyle bir spoiler vermek istiyorum: Bu asla bitmeyecek. Çünkü; Bu bölümlerden bazıları ve aklınıza gelebilecek her şey gibi para harcayanlar için her şeyi gözden geçirmek için birileri geliyor.


 

  • 25 Oct 2021
  • By: editor