Food Academy

Organik Gıda Satın Alma Nedenleri!

Homeats sağlıklı yaşamı destekler! Homeats, sağlığınızı nasıl artırmayı seçtiğinizi destekler! Organik besinler, sağlıklı yaşama ayak uydurmanın en iyi yoludur. Organik yiyeceklerinizi özenle seçmeniz ve organik gıda satın alma nedenlerinizi göstermeniz için bu yazımızı hazırladık!

Unutmayın, Homeats'tan her zaman organik yiyecek sipariş edebilirsiniz!
Organik Gıda Satın Alma Nedenleri!
1. İçinde Kimyasal Yok!
Günümüzde pek çok gıda az miktarda kimyasal içerir. Ancak bu durum organik gıdalarda bulunmamaktadır. Organik besinler hiçbir kimyasal içermez.

2. Çiftçilerin Bakımı
Organik gıda almak istiyorsanız ve bütçenizi aşıyorsa çiftçi pazarlarından uygun fiyatlarla organik gıda satın alabilirsiniz.

3. Geleceğinizi Güvende ve Zehirsiz Tutun
İnorganik gıdalar, böcek ilaçları gibi diğer kimyasalları içerir. Ancak bu organik gıdalar için geçerli değildir.

4. Sağlıklı Ama Biraz Pahalı
Organik yiyecekler sağlıklıdır, ancak diğer organik olmayan ve zararlı yiyeceklerden biraz daha pahalıdır. Sizin ve aileniz için hiçbir şeyin önemi olmadığını unutmayın. Bu nedenle organik yiyecekler almaya özen gösterin.

5. Tarımsal Çeşitlilik
Çiftlikler şu anda tarımsal faaliyetlerde pestisit kullanıyor. Elbette bu yöntem eski çağlarda olduğu kadar günümüzde de kullanılmaktadır. Geçmişte tarımsal çeşitlilik bugün önemli ölçüde azaldı. Siz tüketiciler yine de güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmayı ihmal etmeyin.

6. Temiz Bir Ortamda Büyüyen Gıdalar
Son yıllarda organik gıda üretiminde yapılan iyileştirmeler sayesinde çiftliklerde kullanılan ilaçlar azaldı, böylece organik gıdalara daha az kimyasal uygulanıyor.

7. Çevre Dostu
Organik tarım sadece ekosistemi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda doğa ile uyumlu çalışır. Doğal ortamda doğal olarak üretilen organik besinler ekosisteme herhangi bir zarar vermez.

8. Hormon ve Kimyasal İlaç İçermezler
Diğer sağlıklı ürünlerde bol miktarda kimyasal bulunur. Et ve süt ürünlerinde bulunan kimyasallar tüketicilerin gözünü korkutuyor. Bu nedenle organik gıdaları tercih etmeniz sizin için daha uygundur.

9. Lezzet Çok İyi
Organik gıdaların lezzetleri oldukça iyidir. Hem sağlıklı hem de lezzetli.

10. Daha Fazla Besin İçerirler
Organik yiyecekler, diğer yiyeceklerden daha fazla vitamin ve protein içerir. Bunun en büyük sebebi organik gıda üretiminde kullanılan toprak kimyasallarını içermemesidir.


Homeats, Organik ve Ev yapımı yiyecek çeşitleri ile tanınan devasa bir platformdur ve hatta diyabet hastalarını destekler, bu nedenle hala ne yiyeceğinizi bilmiyorsanız. Homeats, tadını çıkarabileceğiniz her türlü yiyeceği buldukları sizin için doğru yerdir. Çocuklarınıza Homeats'tan yemek sipariş edin veya programlayın ve çocuğunuzu yiyeceklerden gelen hastalıktan kurtarmanın rahatlığını yaşayın!

  • 01 Feb 2021
  • By: Editor